Matcher & Resultat






Våra resultat från matcher och turneringar.
Alla resultat är med Kringelstans siffror först




Säsongen 2019-2020




Seriematcher +35

21/10 Boo/Värmdö 5-4 (H)
17/11 Tullinge TP 0-7 (B)
25/11 Älta IF 0-3 (H)
11/2 IFK Tumba 2-6 (B)
4/3 Haninge Anchors 3-7 (B)

Seriematcher +45

14/10 Huddinge 5-4 (H)
1/12 Värmdö 1-2 (B)
16/12 Järna 3-3 (H)
5/2 Älta 1-9 (B)
17/2 Saltsjöbaden 4-7 (H)
25/2 Hammarby 3-6 (B)
9/3 Tyresö/Hanviken 4-1 (H)


Seriematcher +50

4/11 Solna Hockey 3-0 (H)
12/11 Hammarby IF 2-2 (B)
18/11 SDE HF 3-4 (H)
9/12 Nacka 2-8 (H)
15/12 Trångsund 1-3 (B)
2/2 Tullinge 4-4 (B)
16/2 Huddinge 3-5 (B)
29/2 AC Camelen 3-0 (B)
2/3 Brinkens IF 3-1 (H)



Säsongen 2018-2019


Barell International in PRAG, Tjeckien

23/11 Desperados, Ryssland 7-4
23/11 London Rangers, England 1-5
24/11 Luxemburg Puckers 4-1
24/11 serenya stolica, Ryssland 2-3


International Winter Games. Åland

11/1 Sollentuna 1-6
11/1 Hopoki, FIN 2-8
12/1 Mariehamn 3-2
12/1 Hedemora 3-4 (straffar)


Seriematcher +35

22/10 Huddinge 3-0 (H)
2/11 Undici 6-3 (H)
9/12 Tullinge 1-3 (B)
19/2 Boo 5-2 (B)
4/3 Lidingö 3-2 (H)
5/3 Älta IF 2-7 (B)

Seriematcher +45

14/11 Järna Wild Hogs 9-0 (H)
15/11 Saltsjöbadens IF 10-2 (H)
16/12 Värmdö/Boo 1-5 (B)
28/1 Brinken 3-2 (H)
5/2 Hammarby 2-2 (B)
24/2 Camelen 2-2 (B)
12/3 Tyresö/Hanviken 4-4 (H)

Seriematcher +50

12/11 SDE 2-1 (H)
18/11 Tullinge 2-3 (B)
21/1 Älta 4-4 (H)
29/1 Hammarby 2-2 (B)
18/2 Trångsund 7-0 (H)
18/3 Nacka 8-0 (H)
19/3 Huddinge 2-2 (B)


Säsongen 2017-2018


International Winter Games. Åland..............BRONSMEDALJ !!

12/1 Mariehamn 5-4
13/1 Hedemora 8-4
13/1 Mariehamn 1-3
13/1 Rauman 1-2


Seriematcher +35

13/11 Haninge Anchors 2-3 (H)
28/1 Huddinge 5-3 (B)
5/2 Älta 3-2 (H)
19/3 Boo 7-5 (B)


Seriematcher +45

29/10 Järna Wild Hogs 4-1 (B)
27/11 Camelen 3-2 (H)
4/3 Tullinge 6-3 (B)
8/3 Tyresö/Hanviken 2-2 (B)
12/3 Åker/Strängnäs 2-2 (H)
26/3 Saltsjöbaden 7-2 (H)


Seriematcher +50

23/10 Tullinge 0-2 (H)
4/12 Solna HC 9-1 (H)
22/1 Örby/Östberga 7-2 (B)
12/2 Älta 6-1 (H)
16/2 Hammarby 8-2 (B)
5/3 Huddinge 2-3 (H)
27/3 Nacka 1-9 (B)
3/4 Trångsund 7-3 (B)



Säsongen 2016-2017



International Winter Games. Åland..............BRONSMEDALJ !!

13/1 Lightning Roosters 3-2
13/1 Rauman Kongas 1-5
14/1 Mariehamn 3-4
14/1 Hedemora SK 9-3
15/1 Mariehamn 4-2


Seriematcher +35

14/11 MB Hockey 4-1 (h)
20/11 Åker/Strängnäs 1-6 (b)
5/12 Skå IK 2-2 (h)
22/2 Boo/Värmdö 2-2 (b)
23/2 Tyresö/Hanviken 10-0 (h)
8/3 Haninge Anchors 2-3 (b)
13/3 Huddinge 2-2 (h)

Seriematcher +45

9/2 Älta 6-8 (h)
18/1 Sollentuna 4-8 (b)
30/10 Hammarby 2-6 (b)
21/11 AIK 2-10 (h)
1/12 Trångsund 1-4 (b)
12/12 Huddinge 4-6 (h)
16/3 Nacka 5-0 wo (h)

Seriematcher +50

31/10 Nacka 2-2 (h)
6/11 Trångsund 4-4 (b)
28/11 Tullinge 10-4 (h)
29/11 Älta 5-2 (b)
21/12 Solna 3-5 (b)
20/3 Örby/Östbega 7-1 (h)
26/3 Huddinge 1-9 (b)

DM

24/10 AIK 1-3 (h)





Säsongen 2015-2016


International Senior winter games. Åland.........SILVERMEDALJ

15/1 Linden Hockey 2-1 (b)
15/1 IFK Mariehamn 6-1 (b)
16/1 Hedemora SK 2-1 (b)
16/1 Rauman, FIN 2-5 (b)
17/1 Rauman, FIN 1-2 (b). FINAL STRAFFAR

Seriematcher +35

8/11 Järna Wild Hogs 7-0 (b)
16/11 MB Hockey 7-4 (h)
30/11 Boo HC 4-7 (h)
16/12 Haninge 2-7 (b)
17/12 IFK Tumba 1-4 (h)
4/2 Tyresö/Hanviken 2-5 (b)
17/4 Huddinge 3/4 (b)

Seriematcher +45

............................................................SERIESEGER
2/11 Saltsjöbadens IF 3-1 (h)
12/11 Tyresö/Hanviken 5-3 (b)
7/12 Tullinge TP 2-2 (h)
10/2 Örby/Östberga 6-1 (b)
13/3 Brinken 1-5 (b)
23/3 Boo/Värmdö 6-2 (h)

Seriematcher +50

23/11 Solna Hockey 5-6 (h)
14/12 Trångsunds IF 1-6 (h)
10/1 Trångsunds IF 2-6 (b)
12/1 Älta IF 3-4 (b)
22/2 Älta IF 5-1 (h)
6/3 Solna Hockey 3-4 (b)

DM

7/11 Waxholm 5-0, wo
21/2 Skå IK 0-4 (b)

Vänskapsmatcher

Sommarfighten
30/6 Järna 2-4 (b)
1/7 Järna 7-0 (b)

20/10 IFK Salem 7-3 (b)

Vänskapsdubbeln
7/10 Järna 2-0 (h)
13/10 Järna 7-2 (b)






Säsongen 2014-2015



Seriematcher +35
......................................................................SERIESEGER
20/10 Tullinge TP 4-2 (h)
2/11 IFK Tumba 6-3 (b)
1/12 MB Hockey 3-3 (h)
24/1 Brinkens IF 4-4 (b)
5/2 Huddinge IK 7-8 (b)
19/2 Boo IF 2-2 (h)

Seriematcher +45

21/10 Älta IF 2-1 (b)
10/11 AIK 2-6 (h)
24/11 Solna HC 3-3 (h)
8/12 Sollentuna HC 1-4 (h)
14/12 Trångsunds IF 4-3 (b)
17/12 Vallentuna BK 4-1 (b)
21/1 Tyresö/Hanviken 1-5 (b)
26/2 Nacka HK 0-6 (h)
12/3 Huddinge IK 5-6 (b)

DM

13/10 AIK 2-10 (h)

VIKING LINE Cup Åland

9/1 Mariehamn Juniors 2-6
9/1 Icebreakers(Fin) 0-6
10/1 HC Linden 2-3
11/1 Sollentuna HC 1-4

Vänskapsmatcher

Sommarfighten
2/7 Järna 1-5 (b)
3/7 Järna 3-2 (b)

14/9 Salem 3-5 (b)

Vänskapsdubbeln
25/9 Järna 1-2 (h)
28/9 Järna 4-4 (b)


Säsongen 2013-2014



Seriematcher +35

18/11 Haninge Anchors 6-2 (h)
20/11 MB Hockey 4-4 (b)
28/11 Nacka HK 3-2 (h)
5/12 Tyresö/Hanviken 4-3 (h)
15/1 Boo IF 2-4 (b)
19/1 Tullinge 2-2 (b)
3/3 Älta 0-3 (h)

Seriematcher +45

.....................................................SERIESEGER
7/11 Danderyds SK 2-2 (h)
1/12 Arlanda X-Wings 6-0 (b)
2/12 Örby/Östberga 4-1 (b)
16/12 Tullinge 5-4 (h)
9/2 Waxholm 12-0 (b)
20/2 Trångsund 11-0 (h)
10/3 Saltsjöbaden 12-1 (h)
16/3 IFK Österåker WO 5-0 (b)

DM

14/11 IFK Täby WO 5-0 (h)
15/12 Lidingö 3-2 (b)
6/2 Arlanda X-Wings 1-2 (h)

VIKING LINE Cup Åland

10/1 HC Icebreakers 4-7
10/1 Sala 6-5
11/1 Sollentuna 1-3
11/1 Mariehamn 5-4
11/1 HC Icebreakers 1-2 (semifinal)

Vänskapsmatcher

Sommarfighten
2/7 Järna 5-3 (b)
3/7 Järna 2-2 (b)

Vänskapsdubbeln
7/10 Järna 2-0 (h)
13/10 Järna 7-2 (b)

Övriga
20/10 IFK Salem 5-2 (b)
2/4 Järna 4-2 (b)
6/4 IFK Salem 9-2 (b)


Säsongen 2012-2013



Seriematcher +35

14 Mar Tyresö/Hanviken 5-1 (b)
25 Okt Boo IF 5-1 (h)
18 Nov Tullinge TP 5-10 (b)
29 Nov Västerhaninge IF 3-5 (h)
20 Jan MB Hockey 2-7 (b)
7 feb Trångsund 2-6 (h)
28 Feb Huddinge 1-2 (b)

Seriematcher +45

18 Mar Örby/Östeberga 5-6 (b)
10 Mar Tullinge 3-3 (b)
22 Okt Trångsunds IF 6-1 (h)
15 Nov Nacka HK 0-5 (h)
16 Dec Arlanda X-Wings 8-3 (b)
31 Jan Danderyds SK 1-2 (h)
4 Feb Saltsjöbadens IF 4-1 (h)
1 Mar Waxholm 7-2 (b)

DM

5 Nov Järna Wild Hogs 4-0 (h)
3 Dec Nynäshamn HC 2-7 (h)

VIKING LINE Cup Åland 11-13/1

11 jan Linden 0-4
12 Jan Hedemora 2-3 (straffar)
12 Jan HC Icebreakers, Fin 3-4
12 Jan Toldboys, fin 8-1
13 Jan Hedemora 7-3

Vänskapsmatcher

Vänskapsdubbeln
7 Okt Järna IF 5-4 (b)
8 Okt Järna IF 5-2 (h)
Sommarfighten
3 Jul Järna IF 3-3 (b)
4 Jul Järna IF 9-4 (b)
Övriga
14 Okt Salem 13-3 (b)



Säsongen 2011-2012




Seriematcher +35

24 Okt MB Hockey 6-3 (h)
15 Nov Hanviken SK 4-3 (b)
20 Nov Järna Wild Hogs 5-3 (b)
1 Dec Älta IF 1-3 (h)
6 Feb Trångsunds IF 1-2 (h)
23 Feb Västerhaninge 0-4 (b)
18 Mar Tullinge 2-2 (b)

Seriematcher +45

EN ynka poäng från seriesegern
17 Nov Spånga IF 4-7 (h)
30 Nov Solna HC 4-6 (b)
15 Dec X-Wings ARL 11-2 (h)
23 Jan Saltsjöbaden 7-4 (h)
4 Feb Trångsunds IF 3-7 (b)
8 Feb Örby/Östberga 2-2 (b)
16 Feb Tullinge TP 8-3 (h)
4 Mar Österåker 6-3 (b)

DM

7 Dec Danderyd 3-4 (b)

Järna Sommarcupen 7-9/7

Bronsplats
7 Jul MOB, Åkers 3-3
9 Jul Järna A-lag 2-6
9 Jul Järna Wild Hogs 1-3
9 Jul Norrköping 6-2

VIKING Cup Åland 12-15/1

13 Jan ToldBoys 3-4
14 Jan Icebreakers 3-7
14 Jan Sala 2-5
15 Jan Mansen Ketut 7-4

Salem Cupen 30/3-1/4

SILVERpokalen
30 Mar Kringelstan - Tullinge TP 2-5
31 Mar Kringelstan - IFK Tumba 3-2
1 April Kringelstan - IFK Salem 5-1

MOB Cupen 24/3

24 Mar MOB 2-3
24 Mar Brinkens IF 6-1
24 Mar Kungsör 4-0

Jubileumsresan Toulon 17-20/5

Glänsande SILVERpokal
17 Maj CANAM 3-3 (Canada)
18 Maj Velke Mezirici 4-4 (Tjeckien)
19 Maj Neoplan 1-6 (Ryssland)
19 Maj Toulon 10-6 (Frankrike)
20 Maj La Garde 12-1 (Frankrike)

Vänskapsmatcher

Vänskapsdubbeln
3 Okt Järna IF 5-0 (h)
9 Okt Järna IF 4-2 (b)
Övriga
13 Okt Salem 10-3 (h)
16 Okt Salem 4-2 (b)
22 Okt Älta IF 6-2 (b)
5 Mar SRK&Co 12-8 (h)


Säsongen 2010-2011



Seriematcher +35

25 Okt Järna Wild Hogs 2-2 (h)
25 Nov Älta IF 3-2 (h)
28 Nov Hanviken 5-2 (b)
31 Jan Skarpnäck 1-5 (h)
18 Feb Tullinge 4-3 (b)
27 Mar Trångsund 3-7 (b)

Seriematcher +45

28 Okt Trångsund 2-10 (h)
12 Dec Tullinge 4-1 (b)
3 Feb Älta 0-2 (b)
21 Feb Västerhaninge 6-3 (h)
7 Mar Örby/Östberga 3-5 (h)

DM

21 Nov Solna SK 5-2 (b)
9 Feb IK Göta 1-7 (b)

HÖSTCUPEN Salem 19/9

19 Sep Salem 5-4
19 Sep Solna 3-5

VIKING Cup Åland 14-16/1

Placering: Brons
14 Jan Linden HC 3-2
15 Jan Icebreakers 4-3
15 Jan Sollentuna HC 5-6
16 Jan Hedemora SK 5-8

Vänskapsmatcher

Vänskapsdubbeln
29 Sep Järna IF 5-3 (b)
30 Sep Järna IF 2-1 (h)


Säsongen 2009-2010



Seriematcher +35

15 Okt Wärmdö HC 2-8 (h)
5 Nov Ericsson 2-2 (h)
15 Nov Tullinge 2-2 (b)
23 Nov Nacka IF 2-4 (b)
3 Dec Hanviken--- inställd
13 Feb Järna 4-2 (h)
18 Feb Trångsund 4-6 (b)
18 Mar Hanviken 3-2 (h)

Seriematcher +45

22 Okt IK Göta 3-3 (h)
19 Nov Österåker 1-5 (h)
12 Dec Trångsund 8-8 (b)
17 Dec IFK Vallentuna 5-4 (h)
9 Feb Hanviken 1-4 (h)
22 Feb AIK 1-9 (b)

DM

12 Okt Skarpnäck AIK 2-6 (h)

Mora-cupen 19-20/9


19 Sep Finanslandslaget 6-4 CUPSEGER
19 Sep Frösön 4-2
20 Sep Mora IK 7-2

Viking line cup Åland 15-17/1


15 Jan Piteå 1-3
Mariehamn 6-4
Toldboys 5-4
Sollentuna 4-2

Vänskapsmatcher

Vänskapsdubbeln
10 Sep Järna IF 2-1 (h)
15 Sep Järna IF 5-3 (b)



Säsongen 2008-2009



Landskamper

30 Nov Dynamo Moskva 1-11 (h)
31 Okt Montreal Blues 5-3, Salems ishall

Seriematcher +35

5 Mar Skarpnäck 0-5 (h)
9 Feb Camelen 4-2 (b)
4 Feb Västerhaninge 4-1 (b)
25 Jan Nordia/Bagarmossen 1-1 (b)
18 Dec Boo IF 4-2 (h)
24 Nov Saltsjöbaden 12-3 (h)
6 Nov IK Göta 2-14 (h)
20 Okt Wärmdö 2 7-1 (h)

Seriematcher +45

19 Feb Trångsund 5-8 (h)
8 Feb Österåker 4-10 (b)
4 Dec AIK 0-1 (h)
21 Nov Solna HC 4-2 (b)
10 Nov Vallentuna 5-1 (h)
21 Nov Solna HC 4-2 (b)
6 Jan Hanviken SK 2-7 (b)

DM

6 Nov IK Göta 2-14 (h)

Linné Tournament Uppsala

14 Jun Arlanda 2-5
14 Jun Jackdaws 5-3
14 Jun Thunman sel 2-5

Viking Line Cup

11 Jan Sollentuna 0-6
10 Jan Sala 2-4
9 Jan Mariehamn 5-0
9 Jan Piteå 2-5

Älta Cup

14 Mar Zueri, Schweitz 0-4
14 Mar Älta 1-3
15 Mar Ericsson 2-4
15 Mar SSK Ledare 7-2

Vänskapsmatcher

15 Okt Järna IF 3-2 (b)
16 Okt Järna IF 0-2 (h)



Säsongen 2007-2008



Landskamper

17 Nov London Devils 2-5 (Salemhallen)

Seriematcher +35

18 Mar Hammarby IF 4-3 (h)
7 Feb Västerhaninge IF 2-7 (h)
17 Feb Järna 6-4 (b)
27 Jan Älta 0-5 (h)
6 Dec Ericsson 1-7 (h)
21 Nov Nacka HC 2-8 (b)
15 Nov MB Hockey 3-5 (h)

Seriematcher +45

11 Mar Solna HC 4-0 (b)
14 Feb IK Göta 3-1 (h)
10 Feb IFK Österåker 3-4 (b)
3 Feb Trångsunds IF 2-1 (h)
16 Dec Örby/Östberga 9-1 (h)
2 Dec Vallentuna 4-3 (h)
26 Nov AIK 5-3 (b)
2 Dec Vallentuna 4-3 (h)

DM

20 Dec Solna HC 4-5 (b)

Träningsmatcher

24 Okt Tullinge IF 3-3 (b) Anm. Rune bröt smalbenet
29 Okt Tullinge 5-1 (h)

Älta Cup 16 Mar - 2:a plats

16 Mar Örebro 3-10
16 Mar Järna Wild Hogs 4-2
16 Mar Trångsunds IF 6-2

KringelCup 29 Sep Järna Ishall - 1:a plats

ÅBO - Kringelstan Veteranhockey 2-9
Järna Wild Hogs - Kringelstan Veteranhockey 4-6
Järna Wild Hogs - ÅBO 7-2

Linné Tournament i Uppsala 16 Juni- 2:a plats

Sala 4 - 3
Camelen 5 - 5
Jackdaws 2 - 2
Arlanda 2 - 2

Viking Line Cup

11 Jan Old Dreamers 1-3
12 Jan Old Dreamers 4-6
13 Jan Hedemora 5-3

Mälarvalley Oldtimers Cup

23 Feb Camelen 5-3
23 Feb Jackdaws 1-2
23 Feb Strängnäs 5-5
23 Feb MOB 9-0



Säsongen 2006-2007



WorldCup i Göteborg 18-22 Apr - 2:a plats i Bronsgruppen

Älta 5-4
All 4 Fun 1-3
LG Classics 7-2
Red Army 15-3
Se alla resultat tabeller


Älta Cup 17 Mar - 2:a plats

MB/Mälarhöjden 3-1
Hanviken 3-3
Trångsund 2-3 (Final)

Seriematcher

10 Dec Hanviken 3-4 (h)
18 Dec Nacka 3-8 (b)
21 Jan Tullinge TP 3-2 (b)
22 Jan Järna Wild Hogs 6-2 (b)
5 Feb Älta 1-2 (b)
22 feb M/B Hockey 2-6 (h)

Seriematcher +45

4 Feb Trångsund 4-9 (h)
11 Feb Hammarby 6-5 (h)
18 feb IK Göta 2-5 (b)
25 feb Vallentuna 6-4 (h)
5 mars AIK 2-8 (b)
11 mars Örby/Östberga 3-1 (h)

DM

20 Dec IK Göta 4-7 (h)

11-14 Jan Viking Line Cup, Åland

IFK Mariehamn 4-5
Piteå VIP 3-8
Hedemora 6-2
Team Jack Dawns 3-2
Resultat: gruppsegrare i vår slutspelsgrupp

Träningsmatcher

29 Okt Tullinge IF 5-2 (b)
19 Nov Vallentuna BK 5-7 (h)
28 Dec SPAIF 7-6 (h)



Säsongen 2005-2006

Serien grupp 1

Tullinge IF 3-1
Hammarby IF 1-2
Nacka IF 6-5
Nordia Bagarmossen 7-6
M/B Hockey 4-1
Järna Wild Hogs 4-2

DM

Örby/Östberga 3-2
Sollentuna HC 4-5 efter sudden death

Älta Cup

Älta 2-1
Kista 1-3
Kallhäll 4-0

Silvergruvan Cup

Leksand IF 4-4
Sala hockey 7-1............................... cupvinst!

Viking Line Cup, Åland

Linden 2-4
Martini North Stars (Holland) 1-3
Sala 5-4
Hedemora 4-1

Träningsmatcher

SPAIF 5-6



Säsongen 2004-2005

Serien

Mälarh/Bredäng 2-6
Nacka HK 7-3
Västerhaninge IF 2-9
Hanviken IF 1-8
Järna Wild Hogs 4-7
Nordia/Bagarmossen 7-3

DM

Västerhaninge IF 2-3

Älta Cup

Mälarhöjden/Bredäng 2-4
Västerhaninge IF 4-6
Trångsunds IF 0-3

Intersport Cup, Mora

Mora IF 11-1
Uppsala Silverbullits 3-4
Boo IF 3-4

Viking Line Cup, Åland

Team Jack Daws 1-4
Hedemora SK 2-4
Sala Hockey 2-6
Old Dreamers (Fin) 2-3
Sala Hockey 6-1

Träningsmatcher

Järna Wild Hogs 4-3
Järna Wild Hogs 8-2
Gnesta IF 8-4



Säsongen 2003-2004

Serien

Trångsund 4-4
Nynäshamn 2-5
Älta IF 2-2
Boo IF 0-4
Huddinge IF 2-5
Hanvikens SK 3-3
M/B-hockey 3-5
Tyresö IK 6-4

DM

Örby 3-2
Trångsund 6-4
Stocksund 0-9

Viking Line Cup, Åland

Sala 7-2
Björklöven 0-4
Hedemora 8-1
Brynäs 0-5
Linden 2-2 Match om bronspokalen, förlust på straffar

Älta Cup 21 Februari

Älta 2-1
Kallhäll 2-0
Trångsund 3-0 Finalen
Vår första turneringsvinst efter kanonspel och ett insläppt mål under hela turneringen. Tack till våra goalies Peter o Putte!

Solna VIP Cup 6-7 Mars

Värmdö 5-3
Växjö Oldtimers 2-9
Solna HC 3-1 Bronspokalen bärgades efter bra spel

Vänskapsmatcher

SSK team 88Blå 7-4 uppvisningsmatch
Ottawa 8-2 landskamp
Gnesta/Optiroc 3-6



Säsongen 2002-2003

Vår första säsong kan inte beskrivas på annat sätt än som en stor succé. Ser man till det vi gjort på isen, som ju är den roliga biten, kan vi konstatera att vi har haft 51 träningar och spelat 27 matcher under säsongen. 78 istillfällen!!!!, fantastiskt presterat av ett gäng gubbar. Detta skall jämföras med NHL som har sina 82 matcher i grundserien. Våra 27 matcher fördelar sig på 15 vinster, två oavgjorda och tio förluster (de flesta förluster knappa och i flera fall en hel del otur).
Under säsongen deltog vi i seriespelet i Stockholm, där vi kom tvåa och allt avgjordes i sista omgången. Vi avancerade redan vårt första år till högsta serien med bred marginal. Vi kommer nu att få tampas med lag som Huddinge och Nynäshamn som betraktas som några av de främsta lagen inom veteranhockeyn i landet.
Vi deltog i cuper i Mora, Älta, Eskilstuna och Åland. Den främsta cupmeriten blev vår silverpokal på Åland där vi föll på straffar i finalen. De två tredjeplatserna i Mora och Älta blev också fina framgångar.
Den största sporthändelsen för året torde nog tillskrivas matchen mot våra långväga gäster från Calgary,Canada. Det var en minnesvärd afton med hjälmarna av, handen på hjärtat och nationalsångerna från högtalarna som sen följdes av utbyte av presenter. Det blev en del hårda tag som brukligt är mot kanadensare och med ett par långtidsskadade spelare som följd. Annars var det en mycket lyckad tillställning som avslutades med bankett på stan.